İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kemalpaşalı Veysel’den Erdoğan’a Ay desteği. ”İlk olmaya adayım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2025 yılında Türkiye olarak Ay’a gideceğimizi açıklaması yurdun dört köşesinde sevinçle karşılanırken, Kemalpaşa’da da büyük heyecan yarattı. Kemalpaşa’nın tanınmış isimlerinden Kravatçı Veysel ise bir adım ileri giderek Ay’a gidecek ilk Türk olmak için kolları sıvadı.

Türkiye Milli Uzay Programı tanıtımında 2025 yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmek istediklerinin müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kemalpaşa’dan büyük destek geldi. Kemalpaşa’nın tanınmış simalarından ve sosyal medya üzerinden CHP’lilerle girdiği tartışmalarla adını İzmir geneline duyuran Kravatçı Veysel, Ay’a gidecek ilk Türk olmaya aday olduğunu açıkladı. Veysel bu kararı almasında esnafın da kendisini motive ettiğini belirterek, ”Her şey vatan için. İnşallah Ay’daki Amerikan bayrağını söküp yerine şanlı ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz” dedi.

Vites büyüttü

Ay’a gitme işinin basit olduğunun da altını çizen Kravatçı Veysel, ”Önemli olan Ay’a gitmek değil. Önemli olan Ay’ı Türkiye’nin uydusu yapabilmek. Sonra ver elini Mars. Bir gün gelecek tüm Uzay bizden sorulacak. Medeniyet gitmemiş gezegenleri Allah’ın izniyle İslam medeniyeti ve terbiyesiyle imar edeceğiz” diye konuştu.

”Aslen Erzurumluyum”

Aslen Erzurumlu olduğunu ancak uzun yıllardır Kemalpaşa’da yaşadığını da belirten Kravatçı Veysel, ”Biz Kemalpaşa’da yaşayan Erzurumulular olarak Reisimizin her yanındayız. Ay diyorsa Ay, Mars diyorsa Mars. Kefenizmizi giyip yola çıktık. Şimdi de Reisimizin emriyle astronot kıyafetlerimizi giyip geliyoruz. Bu yoldan dönüş yok” açıklamasında bulundu.