İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karşıyaka’nın Mom House’u yeni sakinini bekliyor. Şanslı isim kim olacak?

Geçtiğimiz dönem ve bu dönem belediye başkanlarının annelerine ev sahipliği yapan Karşıyaka’nın ünlü Mom House’u Başkan Cemil Tugay’ın annesinin evi boşaltmasının ardından boş kaldı. Mahalle sakinlerinin merakla cevabını beklediği evin yeni sakininin kim olacağı sorusu ise henüz netlik kazanmış değil.

Mahalle sakinlerinden Bakkal Rüstem Varnalı gönlünün başkanın bacanağından yana olduğunu belirterek önemli açıklamalarda bulundu. Mahallede yaklaşık 10 yıldır bakkallık yaptığını belirten Bakkal Rüstem, ”Eskiden buralar hep bataklıktı. Biz çocukluğumuzda pek de buralara gelmezdik. Sonradan dolguydu vesaire derken, imara açıldı. Açılması da güzel oldu, millet ekmek kazandı” dedi.

Farklı duyumlar var

Hem geçen dçnem hem de bu dönem başkanların annelerinin mahallelerini seçmesi sonucunda ise mahallenin büyük prestij kazandığının altını çizen Bakkal Rüstem, yeni başkanın annesinin Mom House’dan taşınmasının tüm mahalle sakinlerini derinden üzdüğünü söyledi. Eve kimin geleceğini merakla beklediklerini dile getiren Bakkal Rüstem, ”Konuyla ilgili çeşitli spekülasyonlar var. Sucu İsmail, büyükşehirden bir bürokratın annesi taşınabilir dedi. Emekli Yarbay Yılmaz abi var bizim, o da Kent AŞ’ye devredileceğini, ardından da ruhsat alınarak kafe olarak hizmet vereceğini duymuş ama evin apartman dairesi olması yüzünden bana pek de olası gelmiyor” diye konuştu.

Akmasa da damlar

Evde anneler yaşarken içki satışlarına olumlu bir yansıma yaşamadığını, bunun sonucunda da kar zarar dengesinde dönem dönem sıkıntıya düştüğünü aktaran Bakkal Rüstem, ”Benim gönlüm bacanaktan yana. Aldığım duyumlar da bunu doğrular nitelikte. Hem arada Başkanımız da gelir bacanağıyla iki kadeh rakı içerler. Elbette burada mahallenin tekel bayisi dururken içkiyi gidip de süpermarketlerden alacak değiller. Akmasa da damlar yani kısacası. Umudum bu yönde…” açıklamasında bulundu.