İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurada kaybeden CHP’den flaş Menemen atağı: VAR’a gidecekler

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Menemen Belediye Başkanı seçilen CHP’li aday Serdar Aksoy’un zimmet ve irtikap iddiasıyla tutuklanması ve İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınması sonrasında, belediye başkan vekilliği için yapılan seçimlerde iki taraf yenişemeyince, kuraya gidilmiş ve kurayı CHP’li aday Deniz Karakurt kazanmıştı. Ardından AKP tarafı kura çekiminin usulüne uygun yapılmadığı gerekçesiyle itiraz etmiş ve mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Gerekçe ise kurada cam kavanoz ve top kullanılmasının usule aykırı olduğuydu.

Yürütmeyi durdurmanın ardından gerçekleşen ikinci kura çekiminde bu sefer kavanozdan çıkan taraf AKP oldu. Böylece CHP’li Menemen Belediyesi kurayla AKP’ye geçti. Belediyeyi kaptırmalarının ardından açıklama yapan CHP’li bir il yöneticisi ”Bu işin burada bitmediğini” belirterek son adım olarak VAR’a gideceklerini açıkladı.

Tatlı gönderme

İl yönetimi olarak en kısa sürede toplanıp hep beraber VAR’a gideceklerini bildiren il yöneticisi, ”Aslında mantık olarak mahkemeye gitmemiz gerekiyor fakat ülkedeki adalet sistemi belli. Hangi mahkemeye gideceksin? Zaten bizim il başkanı da avukat, onunla da konuştuk, o da aynısını söyledi. Biz de oturduk bu yanlışı durdurabilecek ve demokrasiye vurulan bu kara lekeyi düzeltebilecek tek kurum var, o da VAR, dedik. Tabi son dönemde Fenerbahçe’ye bizzat VAR tarafından yapılan ciddi haksızlıklar da yok değil. Fenerbahçe’ye yapılan kasızlıklar her ne kadar kafamızı kurcalasa da, VAR tarafından verilecek karar, mahkeme tarafından verilen karardan tüm millet için daha önemli. Biz de bu yüzden VAR’a gideceğiz. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı ve ekibinin Menemenimiz ve milletimiz adına tatlı bir karar vereceğini ümit ediyoruz” diye konuştu.

Üstü kapalı tehdit

Belediye başkan vekilinin kavanozdan değil, VAR’dan çıkmasının Menemenliler’in de vicdanını rahatlatacağını iddia eden il yöneticisi, ”Seçimle geldiler, kavanozla gittiler dedirtmeyiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Oylamada AKP’ye oy verenleri de biliyoruz. Bizi konuşturmayı’n’ dedi.