İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karabağlar’da derin çatlak: Operasyon gelecek üçüncü ilçe hangisi?31 Mart Yerel Seçimleri’nde Büyükşehir dahil İzmir’in 30 ilçe belediyesinin 24’ünü alarak her zamanki gibi açık ara fark atan Cumhuriyet Halk Partisi’nin aradan geçen 2 yıldan az zamanda iki tanesini kaptırması partiyi karıştırdı. İlkini cemaatten kayyuma, ikincisini de kavanozdan AKP’ye kaptıran partide, sürecin suçlularını bulamayan partililer gelecek operasyonun hangi ilçeye yapılacağı noktasında ise tamamen fikir ayrılığına düştü. Ayrılık Karabağlar da ise bölünmeyi beraberinde getirdi.

Masada Menemen mevzusu

Karabağlar teşkilatından bir grup, Üçyol’daki Kahve Diyarı’nda Menemen belediyesinin kavanozla AKP’ye geçmesini masaya yatırdı. İlk olarak yaşanan süreçte suçluların kimler olduğu üzerinden ilerleyen toplantıda isimler üstünde uzlaşılamadı ve ipler gerildi. Ardından masadaki partililerden birinin üçüncü bir ilçeye daha operasyon olacağını öne sürmesi üzerine, bu sefer tartışma üçüncü ilçenin hangisi olacağı üstünde yoğunlaştı. Hararetin artması sonucunda mekanda bulunan çalışanlar ve mekan sahibi tarafları yatıştırarak grubu sakinleştirdi.

”Hepiniz şok olacaksınız”

Yaşanan tartışmayla ilgili Basmane Asparagas’a konuşan Peker Mahllesi’nden bir partili, ”Üçüncü ilçenin hangisi olacağı bahane. Bunlar ne zaman oturup konuşsak tartışma çıkarıyorlar. Şimdi de bahane bu. Biri Foça diyor, diğeri Gaziemir. Ancak bu seferki ayrışma çok derin. Geçen sefer kurultay sürecinde bile bu denli ayrışmamışlardı. Gerçekte ikisi de yanılıyor. Sırada olan belediye çok başka. Operasyon olunca hepiniz şok olacaksınız” dedi.