İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmirliler kar mağduru: Her yere yağdı, yine bizde yok

Sabah ”Bozdağa’a kar yağdı” haberiyle uyanan İzmirliler’in mutluluğu günün ilerleyen saatlerinde üzüntüye dönüştü. Kar yağışının İzmir’in merkezine gelmeyeceğinin anlaşılması ve sabahki kar havasının yerini güneşe bırakmasıyla hayal kırıklığına uğrayan İzmirliler meteorolojiye tepki gösterdi. Yterel sitelerde İzmir’e kar yağdı haberlerini de sosyal medya üzerinden sert bir dille eleştiren İzmirliler ”Kimsenin hayallerimizle oynamaya hakkı yok” dedi.

Yaşananları esefle kınadığını belirten Çankaya esnafı Kerim Gönlügüzel, ”Her sene aynı senaryo. 5 yıl oldu karda sucuk ekmek-bira yapamıyoruz. Çankaya esnafı olarak başkalarına özene özene perişan olduk. Benim mesela Uşak’ta bir arkadaşım var, o da esnaf, toplanıp gitmişler karda sucuk közleyip birayla gümletmişler. Çalışan biz, üreten biz, vergiyi veren biz ama keyfini süren başkaları. Artık bu gidişe büyükşehir belediyesinin bir çözüm bulması gerekiyor” dedi.

Buse Nur feryat etti

Gönlügüzel’in açıklamasına çok sayıda destek mesajı gelirken Kemeraltı çalışanlarından Buse Nur Atagülü ise, ”Ay valla bıktım! Kar üstünde yuvarlanırken storyi atamadan ömrüm geçti. 19 yaşımdayım, daha doğru dürüst kar topu oynarken paylaşımım yok. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Allah bu küresel ısınmanın belasını versin” diye konuştu.