İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boğaziçi rektör ataması Dokuz Eylül öğrencilerini gururlandırdı: Ne aday adayı, bizimkisi bizzat Genel Başkan yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili aday adayının atanması Boğaziçi öğrencilerinin ve toplumun tepkisine neden olurken, atamanın ardından Dokuz Eylül öğrencileri kendilerine verilen değerin farkına vardı. Sosyal medya ve WhatsApp üzerinden paylaşımlar yapan Dokuz Eylül öğrencileri, Boğaziçi’ne bile milletvekili aday adayı rektör atanırken, zamanında kendi okullarına bizzat 4 dönem milletvekilliği ve yanında AK Parti Genel Başkan Yarımcılığı yapmış bir ismin atanmasının haklı gururunu yaşadı.

Atamaya en çok sevinen ve rektörlerinin siyasi başarısıyla gururlanan öğrencilerden Hilmi Üstün isimli işletme son sınıf öğrencisi, Boğaziçi rektör ataması ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kalitesinin devlet katında da onaylandığını belirten isimler arasında. Açıklamasını sosyal medya üzerinden ”Dokuz Eylül Gibisi Yok” Facebook grubunda yapan Üstün, ”Arkadaşlar görüyorsunuz ki, yıllardır Dokuz Eylül Üniversitesi’nden çok daha iyi olduğunu iddia eden Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan sadece bir aday adayı. Oysa Dokuz Eylül Rektörlüğü’nün başında 4 dönem AK Parti milletvekilliğinin yanısıra bizzat Reis’imizin yanında Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş bir isim. Bu da üniversitemizin önemini açık bir şekilde gösteriyor” diye konuşan Üstün okul arkadaşlarına ”Buradan tüm Dokuz Eylül öğrencilerine sesleniyorum, okulunuzun kıymetini bilin” çağrısında bulundu.

Tanzim satış üstünden muhaliflere salvo

Rektörlüğün 2019 yılında hayata geçirdiği tanzim satış noktalarının zamanında anlaşılamadığını ve toplumun belli kesimleri tarafından art niyetli bir şekilde eleştirildiğini de hatırlatan Üstün şunları söyledi: ”Rektörümüzün gösterdiği başarı yadsınamaz bir gerçek. Hem bilimi tahlili hem de bilimin önünü açarak aynı zamanda onu yönlendirebilmesi muazzam bir başarı. Sayın Cumhurbaşkanımız yıllarca aynı yolda yürüdüğü yardımcısını Dokuz Eylül Üniversitesi’ne atayarak okulumuza verdiği değeri göstermişti ancak o zaman da kimi çatlak sesler art niyetli bir şekilde bu atamayı eleştirmişti. Hani ne oldu? Bakın Boğaziçi’ne! Demek ki peşin konuşmayacaksın. Dokuz Eylül’e de Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı kaymakam vekili mi atasalardı? Herkes haddini bilecek. Bu ülkenin ekmeğini yiyen hiç kimse devletin atamasına karşı gelemez.